“Włoskie wakacje” – film dla całej rodziny

“Włoskie wakacje” (‘Made in Italy’) to popularny, brytyjsko-włoski komediodramat z 2020 roku. Reżyserem i autorem scenariusza jest znany aktor, James D’Arcy. W obrazie wystąpił Liam Neeson oraz jego syn, Micheál Richardson, którzy także w filmie odgrywają postacie ojca i syna. Film jest bardzo ciepły, rodzinny i zdecydowanie poprawia humor! Jest to doskonała propozycja na wolne popołudnie i spokojny wieczór, która pozwala zatopić się w malowniczych krajobrazach Włoch i marzyć o przeżyciu wspaniałej przygody! Jednocześnie we “Włoskich wakacjach” poruszane są też ponadczasowe kwestie – przemijania, relacji rodzinnych, radzenia sobie z traumą i zaczynania wszystkiego od początku!

“Włoskie wakacje” – o czym opowiada film?

“Włoskie wakacje” to rozgrzewająca serca opowieść, której akcja toczy się głównie w pięknym rejonie Włoch – Toskanii. To właśnie tam przybywają z Londynu Robert i Jack, ojciec i syn. Ich relacje nie są zbyt dobre, a każdy z nich ma też osobiste problemy. Robert nie radzi sobie z przeszłością – nie przepracował jej. Żyje nią i swoim niegdysiejszym sukcesem artystycznym. Robert był kiedyś odnoszącym sukcesy malarzem, jednak popadł w marazm, z którego trudno mu się wyzwolić. Z kolei Jack ma nieudane życie uczuciowe, a do tego doszły jeszcze problemy finansowe. Kiedy więc potrzebuje pieniędzy na zakup wymarzonej galerii sztuki, postanawia sprzedać stary, rodzinny dom w Toskanii. Warto dodać, że dom już od dawna nieużywany. Robert się zgadza, jednak na miejscu okazuje się, że sprzedaż nie będzie wcale taka prosta. Willa jest zrujnowana, a jej doprowadzenie do stanu używalności zajmie sporo czasu. To czas, który mężczyźni spędzą razem – będą to ich prawdziwe “włoskie wakacje”. W czasie swojego pobytu we Włoszech spotkają wielu ciekawych ludzi – między innymi Natalię (w tej roli Valeria Bilello) i Kate (Lindsay Duncan). W remoncie będą pomagali im sąsiedzi, zaś włoskie jedzenie, muzyka, krajobrazy i niespieszny sposób funkcjonowania na co dzień, charakterystyczny dla krajów południowych sprawią, że mężczyźni nabiorą ochoty do życia. Wiele się zmieni!

“Włoskie wakacje” – gdzie znaleźć film?

Kto jest zainteresowany “Włoskimi wakacjami”, znajdzie film w legalnej telewizji internetowej. Jego emisja w ten sposób sprawia, że można się z nim zapoznać w dowolnej chwili – zawsze, gdy tylko ma się na to czas i ochotę! Oglądanie filmów online nie bez powodu jest takie popularne – można się wyciszyć, swobodnie skupić na akcji, wstrzymać odtwarzanie, a nawet przerwać seans gdy to konieczne i wrócić do oglądania w bardziej sprzyjającym momencie. “Włoskie wakacje” to film piękny, przypominający nieco takie produkcje jak “Dobry rok” czy “Pod słońcem Toskanii”. Wielką rolę w pozytywnym odbiorze pełni znakomita, swobodna gra aktorów, a także wspaniałe miejsce akcji. Po seansie każdy widz ma ochotę coś zmienić w swoim życiu – na przykład wyjechać na wakacje do Włoch!